Zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki odpadów

Nazwa odpadu Gdzie wyrzucamy lub przekazujemy? Kolor pojemnika Uwagi
KUBKI JEDNORAZOWE STYROPIANOWE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
FILTRY OD KAWY BIO
FUSY PO HERBACIE I KAWIE BIO
GRZYBY BIO
LIŚCIE I SKOSZONA TRAWA BIO
OBIERKI PO OWOCACH I WARZYWACH BIO
OGRYZKI PO OWOCACH I WARZYWACH BIO
RESZTKI JEDZENIA BIO DO BIO WRZUCAMY WSZYSTKIE ODPADY ORGANICZNE POCHODZENIA ROŚLINNEGO, KTÓRE MOŻNA PODDAĆ KOMPOSTOWANIU, W TYM OWOCE I WARZYWA, A TAKŻE CIĘTE KWIATY I LIŚCIE Z KWIATÓW DONNICZKOWYCH. DO POJEMNIKA NA BIO TRAFIA TEŻ SKORUPKI JAJEK ORAZ SKORUPY ORZECHA. MAKĘ Z CIASTA, KASZĘ, RYŻ ALBO RESZTKI BUŁKI TARTEJ Z PANIEROWANIA KOTLETÓW, TAM TEŻ MOŻNA WYRZUCIĆ RESZTKI CHLEBA.
SKORUPKI JAJEK BIO
SKORUPKI ORZECHÓW, PESTKI I RODZYNKI BIO
SKÓRKI Z CYTRYNY BIO
TOFU BIO
KWIATY, ROŚLINY DOMOWE BIO, ODPADY ZMIESZANE ZARÓWNO KWIATY CIĘTE, JAK I ROŚLINY DONICZKWE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA BRĄZOWEGO NA BIOODPADY. ROŚLINY DONICZKOWE POWINNIŚMY Z GRUBSZA OCZYŚCIĆ Z ZIEMI, KTÓRĄ Z KOLEI WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO.
MAKARON, KASZA I RYŻ BIO, ODPADY ZMIESZANE JEŚLI MAMY RESZTKĘ KTÓREGOŚ Z TYCH PRODUKTÓW, TO NALEŻY WRZUCIĆ DO POJEMNIKA NA BIOODPADY. JEŚLI JEDNAK MAKARON, KASZA, LUB RYŻ ZMIASZANE SĄ Z SOSEM LUB KAWAŁKAMI MIĘSA CZY SERA, NALEŻY TAKIE RESZTKI Z OBIADU WYRZUCIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
TOREBKA PO HERBACIE BIO, ODPADY ZMIESZANE JEŚLI JEST TO ZWYKŁA PAPIEROWA TOREBKA ZE SZNURKIEM, TO W CAŁOŚCI MOŻNA JĄ WYRZUCIĆ DO BRĄZOWEGO POJEMNIKA NA BIOODPADY. JEŚLI JEST BAWEŁNIANA PIRAMIDKA, NEKLEŻY JĄ WRZUCIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
ABAŻURY DUŻYCH ROZMIARÓW INNE POWINNIŚMY ODWIEŚĆ GO DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH
ARMATURA INNE W ZALEŻNOŚCI OD WIELKOŚCI ODDAJEMY DO PUNKTÓW SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH JAKO ODPAD WIELOGABARYTOWY
BATERIE INNE ZUŻYTE BATERIE, PODOBNIE JAK ŻARÓWKI, POWINIEN PRZYJMOWAĆ KAŻDY SPRZEDAJĄCY JE PUNKT HANDLOWY(NIEODPŁATNIE). MOŻNA JE ODDAĆ DO SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH
CHOINKI NATURALNE INNE ODDAĆ JAKO ODPAD ZIELONY DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
CZAJNIK ELEKTRYCZNY INNE PODOBNIE JAK INNE URZĄDZENIA ZASILANE ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ JEST ELEKTROODPADEM. WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SLEKETYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
DESKA DO PRASOWANIA INNE TO ODPAD WIELOGABARYTOWY I JAKO TAKI POWINIEN TRAFIĆ DO PUNKTU SLEKETYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
DEZODORANT W SPRAYU INNE PODOBNIE JAK WSZYSTKIE INNE RZECZY W BUTELKACH POD CIŚNIENIEM, JEST TRAKTOWANY JAKO ODPAD NIEBIEZPIECZNY, KTÓRY NALEŻY PRZYWIEŻĆ DO PUNKTU SLEKETYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW.
DĘTKI ROWEROWE INNE PODOBNIE JAK OPONY SAMOCHODOWE ZAWOZIMY DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
DYSKI TWARDE I ZEWNĘTRZNE DO KOMPUTWRÓW INNE WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SLEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
DYSKIETKI INNE WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SLEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
DYWAN INNE WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SLEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
FARBY BUDOWLANE INNE TO ODPADY NIEBEZPIECZNE. POWINNY TRAFIĆ DO PUNKTU SLEKETYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
FIOLKA PO INSULINIE INNE TO ODPAD NIEBEZPIECZNY. POWINIEN TRAFIĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
GRUZ INNE WYWOZIMY DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
IGŁY MEDYCZNE/SANITARNE ZE STRZYKAWKI INNE SĄ TRAKTOWANE JAKO ODPADY NIEBEZPIECZNE, POWINNY WIĘC TRAFIĆ DO APTEKI ALBO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
KABLE , PRZEWODY, PRZEDŁUŻACZE INNE PODOBNIE JAK WSZYSTKIE INNE URZĄDZENIA NAPĘDZANE ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ, SĄ ELEKTROODPADAMI. WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
KARTY SIM INNE SĄ TRAKTOWANE JAKO MAŁY ELEKTROŚMIEĆ, W ZWIĄZKU Z TYM POWINNY ZOSTAĆ ODDANE DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
KOMPYTERY STACJONARNE, LAPTOPY INNE ZOSTANĄ POTRAKTOWANE JAK ELEKTROODPADY, CZYLI TRAFIĄ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
LAKIER DO WŁOSÓW INNE PODOBNIE JAK INNE PRODUKTY W BUTELKACH POD CIŚNIENIEM LAKIER TRAKTOWANY JEST JAKO ODPAD NIEBEZPIECZNY, KTÓRY NALEŻY PRZYWIEŻĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW.
LAMPKI CHOINKOWE INNE SĄ TO ELEKTROODPADY. WYRZUCAMY W PUNKTACH SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
LAMPY FLUORESCYJNE I ENERGOOSZCZĘDNE INNE TO ODPADY NIEBEZPIECZNE, POWINNY TRAFIĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
ŁADOWARKI DO SMARTFONÓW I ZASILACZE DO LAPTOPÓW INNE WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH
MATERAC INNE TO ODPAD WIELOGABARYTOWY. NALEŻY GO ZAWIEŹĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
MEBLE INNE NIEZALEŻNIE OD TEGO, Z JAKICH MATERIAŁÓW SĄ WYKOANE, POWINNY TRAFIĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
NARZĘDZIA TYPU: PIŁY INNE ELEKTRONARZĘDZIA, POWINNY BYĆ POTRAKTOWANE TAK JAK ELEKTROODPADY, CZYLI ZOSTAĆ ODWIEZIONE DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
OBRAZY INNE WIĘKSZOŚĆ TRAKTUJEMY JAKO ODPADY WIELOGABARYTOWE. NALEŻY JE ODWIEŚĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
OLEJE, OLIWY PO SMAŻENIU INNE NALEŻY PRZELAĆ DO SŁOIKA I ZAWIEŹĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH. STAMTĄD PŁYNY ODBIERAJĄ FIRMY SPECJALIZUJĄCE SIĘ W RAFINACJI ZUŻYTEGO OLEJU.
OPONY INNE PRZYWOZIMY DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH, PRZYJMUJĄ JE TEŻ NIEKTÓRE ZAKŁADY PO SEZONOWEJ WYMIANIE OPON.
PARKIET INNE POWINNY TRAFIĆ DO PUNKTU SLEKETYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
PANELE INNE POWINNY TRAFIĆ DO PUNKTU SLEKETYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
PENDRIVE'Y, POWERBANKI INNE TO ELEKTROODPADY. WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SLEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH, PRZYJMUJE JE TAKŻE CZĘŚĆ SKLEPÓW ZE SPRZĘTEM RTV I AGD.
PIECZYWO INNE
PŁYTY CD, DVD I BLU-RAY INNE SĄ ELEKTROODPADAMI. WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH, PRZYJMUJE JE TAKŻE CZĘŚĆ SKLEPÓW ZE SPRZĘTEM RTV I AGD.
POJEMNIK PO BITEJ ŚMIETANIE W SPRAYU INNE PODOBNIE JAK INNE PRODUKTY W TAKICH OPAKOWANIACH, NP. DEZODORANT CZY LAKIER DO WŁOSÓW, POJEMNIK PO BITEJ ŚMIETANIE TRAKTOWANY JEST JAKO ODPAD NIEBEZPIECZNY. POWINIEN BYĆ WYRZUCONY W PUKNCIE SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
RADIOODBIORNIKI INNE ZOSTANĄ POTRAKTOWANE JAKO ELEKTROODPADY, CZYLI TRAFIĄ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
REMONT INNE ODPADY, KTÓRE ZOSTAŁY NAM PO REMONCIE MIESZKANIA, NALEŻY ODWIEŹĆ DO PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMMUNALNYCH.
POZPUSZCZALINKI I KWASY INNE TO ODPADY NIEBEZPIECZNE. POWINNY WIĘC TRAFIĆ DO PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
SŁUCHAWKI INNE TO ELEKTROODPADY. WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
STRZYKAWKI INNE SĄ ODPADAMI NIEBEZPIECZNYMI I JAKO TAKI POWINNY BYĆ WYRZUCONE W PUNKCIE SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW ELEKTRYCZNE INNE SĄ ELEKTROODPADEM I POWINNY TRAFIĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓ KOMUNALNYCH.
TELEFONY STACJONARNE I KOMÓRKOWE INNE STARE, NIEDZIAŁAJĄCE TELEFONY, TO RÓWNIEŻ ELEKTROODPADY, KTÓRE POWINNY TRAFIĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
TELEWIZORY INNE ZOSTANĄ POTRAKTOWANE JAKO ELEKTROODPADY, CZYLI TRAFIĄ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
TERMOMETR ELEKTRONICZNY INNE JEST ELEKTROODPADEM, W ZWIĄZKU Z TYM POWINIEN TRAFIĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW.
TERMOMETR RTĘCIOWY INNE TO ODPAD NIEBEZPIECZNY. POWINIEN WIĘC TRAFIĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
TONER I TUSZ DO DRUKARKI INNE ZAWOZIMY DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
WATA SZKLANA INNE NALEŻY ODWIEŻĆ JĄ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
ŻARÓWKI NOWEJ GENERACJI, NP. TYPU LED INNE PRZYWOZIMY DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH LUB DO SKLEPU, W KTÓRYM SĄ SPRZEDAWANE.
CZĘŚCI SAMOCHODOWE INNE , ODPADY ZMIESZANE POWINIEN JE ODEBRAĆ OD NAS MECHANIK. ALE JEŚLI ZDECYDUJEMY SIĘ WYMIENIĆ ŻARÓWKĘ ALBO KOŁPAKI SAMODZIELNIE, TO POWINNY ONE TRAFIĆ DO ODPADÓW ZMIESZANYCH
CZĘŚCI ROWEROWE INNE , ODPADY ZMIESZANE POWINIEN JE ODEBRAĆ OD NAS SERWIS ROWEROWY. JEŚLI ZDECYDUJEMY SIĘ NA SAMODZIELNĄ NAPRAWĘ, NP.ZMIANĘ LAMPEK ALBO ŁAŃCUCHA, TO POWINNY ONE TRAFIĆ DO ODPADÓW ZMIESZANYCH
RAMKI DO ZDJĘCIA INNE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE W ZALEŻNOŚCI OD ROZMIARU I TEGO, Z CZEGO SĄ WYKONANE, POWINNY TRAFIĆ: *DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW, * DO ŻÓŁTEGO POJEMNIKA NA SUROWCE WTÓRNE, JEŚLI JEST Z PLASTIKU ALBO METALU I JEST NIEWIELKA. *POTŁUCZONE SZKŁO POWINNO TRAFIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA. DREWNIANA RAMKA PO ZDJĘCIACH ALBO Z OBRAZU POWINNA TRAFIĆ DO ODPADÓW ZMIESZANYCH.
KASETY VHS I MAGNETOFONOWE INNE, ODPADY ZMIESZANE POWINNY TRAFIĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH ALBO DO CZARNEGO POJEMNIKA Z ODPADAMI ZMIESZANYMI(POTEM TRAFIĄ DO SPALENIA)
PLECAKI, TOREBKI INNE, ODPADY ZMIESZANE JEŚLI SĄ ZNISZCZONE NALEŻY JE WYRZUCIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO. JEŻELI SĄ ZADBANE NALEŻY JE WRZUCIĆ DO POJEMNIKA NA ODZIEŻ UŻYWANĄ.
WALIZKI INNE, ODPADY ZMIESZANE MOŻNA JE NAJPIERW SPRÓBOWAĆ PRZEKAZAĆ ORGANIZACJI CHARYTATYWNEJ,KTÓRA JE PONOWNIE WYKORZYSTA. JEŚLI SĄ JEDNAK ZNISZCZONE, TO W ZALEŻNOŚCI OD ROZMIARU POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO ALBO DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
ZAPALNICZKA JEDNORAZOWA INNE, ODPADY ZMIESZANE JEŚLI JEST Z GAZEM, TO NALEŻY JĄ POTRAKTOWAĆ TAK JAK OPAKOWANIA NA SPRAYE I DEZODORANTY, CZYLI ODWIEŹĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH. JEŚLI ZAPALNICZKA JEST JUŻ OPRÓŻNIONA, WÓWCZASZ MOŻNA JĄ WYRZUCIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA.
PIÓRNIK INNE, ODPADY ZMIESZANE, JEŻELI JEST W DOBRYM STANIE, NALEŻY WRZUCIĆ GO DO POJEMNIKA NA ODZIEŻ UŻYWANĄ. JEŻELI JEDNAK JEST ZNISZCZONY, NALEŻY WYRZUCIĆ GO DO POJEMNIKA CZARNEGO.
ELEKTROODPADY INNE, ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WSZYSTKIE URZĄDZENIA NA PRĄD, W TYM SPRZĘTY KUCHENNE. JEŚLI ZEPSUŁA SIĘ NAM TYLKO CZĘŚĆ DANEGO URZĄDZENIA, MP. METALOWA KOŃCÓWKA LUB PLASTIKOWA POKRYWKA, WYRZUCAMY JĄ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
LEKARSTWA INNE, ODPADY ZMIESZANE, SZKŁO, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE ZARÓWNO TE PRZETERMINOWANE, JAK I TE NIUŻYWANE POWINNY TRAFIĆ DO APTEKI. PUDEŁKO W KTÓRYM ZNAJDOWAŁY SIĘ LEKARSTWA POWINNO TRAFIĆ DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO.LISTKI I BLISTRY POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO. SŁOICZKI PO LEKARSTAWCH MUSZĄ TRAFIĆ DO POJEMNIKA NA SZKŁO.
KAROTNY PO MLEKU, SOKACH MATALE I TWORZYWA SZTUCZNE CHOĆ W NAZWIE MAJĄ KARTON I WIELE OSÓB WICAŻ WRZUCA JE DO MAKULATURY, KARTONY PO NAPOJACH SĄ ODPADAMI WIELOMATERIAŁOWYMI.
DIGIPAKI (OPAKOWANIE NA CD LUB DVD) METAL I TWORZYWA SZTUCZNE, PAPIER, ODPADY ZMIESZANE JEŚLI DIGIPAK W CAŁOPŚCI WYKONANY JEST Z PLASTIKU, WYRZUCAMY GO DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO, A TZW. KSIĄŻECZKĘ DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO. JEŚLI JEDNAK DIGIPAK JEST WYKONANY Z KLEJONEJ TEKTURY I PLATISKU, WYRZUCAMY GO DO POJEMNIKA CZARNEGO.
ABAŻURY Z TORZYW SZTUCZNYCH METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE (METAL,PLASTIK)
AGRAFKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ZÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE.
PINEZKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ZÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE.
SPINACZE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ZÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE.
ZSZYWKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ZÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE.
FRAGMENTY RUR METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE (METAL,PLASTIK)
BLACHY DO PIECZENIA METALOWE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE NIEZALEŻNIE OD STOPNIA ICH ZUŻYCIA, CZY SĄ POKRYTE SPALENIZNĄ LUB RDZĄ WRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO
BOMBKI CHOINKOWE PLASTIKOWE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
BUTELKI PET W OSŁONCE PCV TYPU SLEEVE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE TEGO RODZAJU OSŁONKĘ MAJĄ BUTELKI PO SOKACH DLA DZIECI. OSŁONKĘ NAJLEPIEJ ZDJĄĆ I ODRĘBNIE WRZUCIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE. SAMĄ BUTELKĘ NALEŻY OPRÓŻNIĆ, ZGNIEŚĆ, ZAKRĘCIĆ I WYRZUCIĆ DO TEGO SAMEGO POJEMNIKA. ZOSTAWIAJĄC NAKRĘTKE NA BUTELCE, MAMY PEWNOŚĆ, ŻE TRAFI DO RECYKLINGU
BUTELKI PET Z NAKLJEKĄ Z TWORZYWA SZTUCZNEGO TYPU PCV METALE I TWORZYWA SZTUCZNE NALEŻY OPRÓŻNIĆ, ZGNIEŚĆ, ZAKRĘCIĆ I WRZUCIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE (METAL,PLASTIK)
CĄŻKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
CELOFAN METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
CHOINKI SZTUCZNE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE JAKO ODPAD WIELKOGABARYTOWY WYRZUCAMY JE W PUNKTACH SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH. JEŚLI CHOINKA JEST MAŁA WYRZUCAMY JĄ DO ŻÓŁTEGO POJEMNIKA.
CZAJNIK TRADYCYJNY METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
CYRKLE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE NIEZALEŻNIE OD TEGO, Z CZEGO SĄ WYKONANE,TRAFIĄ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
DEZODORANT W SZTYFCIE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE JEŚLI JEST W PLASTIKOWYCH OPAKOWANIU, WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO
DŁUGOPISY METALE I TWORZYWA SZTUCZNE NIEZALEŻNIE OD TEGO, Z JAKIEGO MATERIAŁU SĄ WYKONANE, WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO
DONICZKI PLASTIKOWIE I METALOWE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
FOLIA BĄBELKOWA METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
FOLIOWA KOSZULKA NA DOKUMNETY METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
GWOŹDZIE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
IGŁY DO SZYCIA METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
KAPSLE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
KARTY KREDYTOWE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
KLOCKI TYPU LEGO METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
KOSMETYKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE PODOBNIE JAK W PRZYPADKU OPAKOWAŃ PO CHEMII DOMOWEJ PLASIKOWE OPAKOWANIA PO SZAMPONACH ITP. OPRÓZNIAMY I WRZUCASMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO. BUTELKI I TUBKI ZGNIATAMY I ZAKRĘCAMY.
KUBEK TERMICZNY METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
NARZĘDZIA TYPU: SĘKATORY, ŚRUBOKRĘTY METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
NOŻYCZKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE NIE MA ZNACZENIA TO, CZY WYKONANE SĄ CAŁE Z METALU, CZY ZAWIERAJĄ PLASTIKOWE ELEMENTY.
OPAKOWANIE PO KARMIE DLA ZWIERZĄT METALE I TWORZYWA SZTUCZNE OPRÓŻNIONE PUSZKI, WORKI I SASZETKI POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA NA SUROWCE WTÓRNE
PATELNIE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE PODOBNIE JAK INNE METALOWE SPRZĘTY KUCHENNE, NIEZALEŻNIE OD STOPNIA ICH ZUŻYCIA, WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
PIÓRNIK METALOWY METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
PUDEŁKA PO LODACH METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO. WCZEŚNIEJ NALEŻY DOKŁADNIE OPRÓŻNIĆ OPAKOWANIE.
PUSZKI PO NAPOJACH METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
SLOMKI PLASTIKOWE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
ŚRODKI ŻRĄCE DOMOWEGO UŻYTKU METALE I TWORZYWA SZTUCZNE DO OPAKOWANIA PRZED WYRZUCENIEM NAJLEPIEJ WLAĆ TROCHĘ WODY, ZAKRĘCIĆ, POMIESZAĆ I WYLAĆ ROZCIEŃCZONĄ KOŃCÓWKĘ ŚRODKA ŻRĄCEGO DO TOALETY. OPRÓŻNIONĄ I ZAKRĘCONĄ BUTELKĘ PLASTIKOWĄ WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
ŚRUBKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
TACKI PO PRODUKTACH SPOŻYWCZYCH(SER,WĘDLINY,OWOCE,PIEROGI) METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
TERMOS METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
TOREBKI PO CHIPSACH, CHRUPKACH I PRAŻYNKACH METALE I TWORZYWA SZTUCZNE DOKŁADNIE OPRÓŻNIAMY JE Z OKRUSZKÓW I WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
TUBKI PO PAŚCIE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE POWINNIŚMY JAK NAJDOKŁADNIEJ WYCISNĄĆ ICH ZAWARTOŚĆ, A NASTĘPNIE WYRZUCIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
TUBKI PO ŻELACH METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
WIADERKA METALE I TWORZYWA SZTUCZNE PLASTIKOWE JAK I METALOWE WYRZUCAMY DO JEDNEGO POJEMNIKA.
WSUWKI I SPINKI DO WŁOSÓW METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
ABAŻUR MATERIAŁOWY NA METALOWYM STELAŻU METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE METALOWE CZĘŚCI WRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE, A CZĘŚĆ TEKSTYLNĄ DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE
HANTLE, CIĘŻARKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, INNE JEŚLI SĄ LEKKIE, WYRZUCAMY DO ŻÓŁTEGO POJEMNIKA. JEŚLI SĄ CIĘŻKIE I DUŻE, POWINNIŚMY JE ZAWIEŚĆ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
KIJE OD MOPÓW, MIOTEŁ PLASTIKOWE I ALUMINIOWE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, INNE JEŻELI SĄ DUŻE, MOŻNA GO ODWIEŚĆ DO SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
BUTELKI PO SOSACH, SYROPACH, OLEJACH METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE NALEŻY OPRÓŻNIĆ, ZGNIEŚĆ, ZAKRĘCIĆ I WRZUCIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE (METAL,PLASTIK). JEŚLI BUTELKA JEST BARDZO BRUDNA, SĄ W NIEJ ZASUSZONE RESZTKI ZALECA SIĘ O WYRZUCENIE JEJ DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE.
FOLIA PO ŻYWNOŚCI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE CHOĆ FOLIA POWINNA TRAFIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO, JEŚLI JEST ZABRUDZONA JEDZENIEM, POWINNA TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
GARNKI, W TYM GARNKI EMALIOWANE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO, PODOBNIE JAK WSZYSTKIE INNE METALOWE SPRZĘTY KUCHANNE. POKRYWKI, JEŚLI SĄ METALOWE, RÓWNIEŻ. POKRYWKI SZKLANE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO(NIE JEST TO SZKŁO PODDAWANE RECYKLINGOWI)
KARTONY PO PIZZY METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE JEŚLI SĄ CZYSTE I SUCHE, WRZUCAMY JE DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO NA PAPIER I TEKTURĘ. JEŚLI CZĘŚĆ JEST TŁUSTA OD PIZZY I SĄ NA NIEJ KAWAŁKI JEDZENIA, POWINNA STRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO. W WIĘKSZOŚCI PUDEŁKO PRZED ZABRUDZENIEM CHRONI FOLIA ALUMINIOWA, KTÓRA POWINNA TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
KUBECZKI PO JOGURCIE, ŚMIETANIE, HUMMUSIE ITP. METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE OPRÓŻNIONE I CZYSTE WRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO. MOCNO ZABRUDZONE, TRAFIAJĄ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
OSTRZAŁKA DO NOŻY METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE JEŚLI CAŁA JEST WYKONANA Z METALU LUB METALU I PLASTIKU POWINNA TRAFIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO. JEŚLI JEST KAMIENNA, TO WYRZUCAMY JĄ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
PUSZKI PO KONSERWACH ALBO PO ORZESZKACH SOLONYCH METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE STARAMY SIĘ DOKŁADNIE OPRÓŻNIĆ Z RESZTEK JEDZENIA, A NASTĘPNIE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA, ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE. JEŚLI SĄ BARDZO ZABRUDZONE NP. OLEJEM PO TUŃCZYKU, WÓWCZAS WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO. JEŚLI WIECZKO JEST PLASTIKOWE, WYRZUCAMY JE OSOBNO DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
SZTUĆCE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE NOŻE, ŁYŻKI I WIDELCE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO. NOŻE CERAMICZNE POWINNY JEDNAK TRAFIĆ DO CZARNEGO.
WIESZAKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE JEŚLI SĄ WYKONANE Z PLASTIKU I METALU, WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO. JEŚLI MAMY WIESZAK DREWNIANY Z ELEMENTAMI METALOWYMI, WYCZUCAMY GO DO POJEMNIKA CZARNEGO.
OPAKOWANIE PO PAPIEROSACH METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, PAPIER PACZKI PO PAPIEROSACH POWINNIŚMY PODZIELIĆ NA KILKA CZĘŚCI. FOLIA POWINNA TRAFIĆ DO ŻÓŁTEGO POJEMNIKA NA SUROWCE WTÓRNE, KARTONIK ZAŚ DO NIEBIESKIEGO POJEMNIKA.
STYROPIAN METALE I TWORZYWA SZTUCZNE,ODPADY ZMIESZANE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO, TAK POSTĘPUJEMY ZARÓWNO ZE STYROPIANEM Z PRZESYŁEK, JAK I STYROPIANOWYM KUBKIEM I OPAKOWANIEM PO JEDZIENIU NA WYNOS. JEŻELI JEST MOCNO ZABRUDZONY I Z RESZTKAMI JEDZENIA, WTEDY POWINNO TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
TOREBKI FOLIOWE I REKLAMÓWKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE,ODPADY ZMIESZANE JEŚLI SĄ CZYSTE, WSZYSTKIE ONE POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE. W PRZYPADKU GDY ZOSTAŁY ZABRUDZONE LUB SĄ MOKRE, WÓWCZAS WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO.
ZABAWKI METALE I TWORZYWA SZTUCZNE,ODPADY ZMIESZANE PLASTIKOWE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE. ZABAWKI WIELOMATERIAŁOWE, NP. LALKI BARBIE, POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
ELEMANTY BATERI ŁAZIENKOWYCH METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE (METAL,PLASTIK)
ABAŻURY MATERIAŁOWE Z TEKSTYLIÓW ODPADY ZMIESZANE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMISZANE
AKWARIA ODPADY ZMIESZANE NIE SĄ WYKONANE ZE SZKŁA, KTÓRE MOŻNA PODDAĆ RECYKLINGOWI.
ELEMENTY CERAMICZNE, TAKIE JAK KAWAŁKI WANNY CZY UMYWALKI ODPADY ZMIESZANE
BALONY ODPADY ZMIESZANE PRZED WYRZUCENIEM DO POJEMNIKA NALEŻY PAMIĘTAĆ, ABY WCZEŚNIEJ WYPOMPOWAĆ Z NICH POWIETRZE LUB HEL.
BANDAŻE ODPADY ZMIESZANE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE, NAWET JEŚLI SĄ POKRYTE DUŻĄ ILOŚCIĄ KRWI.
BIŻUTERIA ODPADY ZMIESZANE WRZUCAMY DO POJEMNIKA NA ODPADY ZMIESZANE, PONIEWAŻ DROBNE ELEMENTY METALOWE POWINNIEN WYŁAPAĆ ZNAJDUJĄCY SIĘ W SORTOWNI ODPADÓW MAGNES.
BLACHY DO PIECZENIA SZKLANE ODPADY ZMIESZANE WRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE PONIEWAŻ NIE JEST TO SZKŁO PODDAWANE RECYKLINGOWI
BOBKI CHOINKOWE SZKLANE ODPADY ZMIESZANE WRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE PONIEWAŻ NIE JEST TO SZKŁO PODDAWANE RECYKLINGOWI
BOMBKI CHOINKOWE POKRYTE OZDOBAMI ODPADY ZMIESZANE
CIASTO, CIASTKA ODPADY ZMIESZANE ZAWIERAJĄ CUKIER, TŁUSZCZ, JAJA, W ZWIĄZKU Z CZYM NIE POWINNY TRAFIĆ DO BIOODPADÓW.
DESERY, TORTY ODPADY ZMIESZANE ZAWIERAJĄ CUKIER, TŁUSZCZ, JAJA, W ZWIĄZKU Z CZYM NIE POWINNY TRAFIĆ DO BIOODPADÓW.
CUKIER ODPADY ZMIESZANE
CZEKOLADA ODPADY ZMIESZANE RESZTKI CZEKOLADY WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE
CZEPKI OCHRONNE ODPADY ZMIESZANE
CZEPKI PŁYWACKIE ODPADY ZMIESZANE
DMUCHANE MATERACE, PIŁKI PLAŻOWE, NARAMIENNIKI, KOŁA DO PŁYWANIA ODPADY ZMIESZANE ` WSZYSTKIE TEGO TYPU ZABAWKI POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
DONICZKI CERAMICZNE ODPADY ZMIESZANE
FILTRY OD WODY, OCZYSZCZACZY POWIETRZA, WENTYLATORÓW ODPADY ZMIESZANE
GĄBKI DO MYCIA ODPADY ZMIESZANE
GRILL JEDNORAZOWY ODPADY ZMIESZANE
GUMKI DO WŁOSÓW ODPADY ZMIESZANE Z RACJI ROZMIARÓW NIEZALEŻNIE OD MATERIAŁU, Z JAKIEGO SĄ WYKONANE, WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO.
GUMY DO ŻUCIA ODPADY ZMIESZANE
GUZIKI ODPADY ZMIESZANE
KALKA ODPADY ZMIESZANE
KARIMATA ODPADY ZMIESZANE
KARMA DLA ZWIERZĄT ODPADY ZMIESZANE
KLEJE ODPADY ZMIESZANE OPAKOWANIA PO KLEJACH, ZARÓWNO W TUBCE, JAK I W SZTYFCIE POWINNY TRAFIĆ DO ODPADÓW ZMIESZANYCH.
KLOCKI DREWNIANE ODPADY ZMIESZANE
KIELISZKI ODPADY ZMIESZANE NIE SĄ SZKŁEM PODDAWANYM RECYKLINGOWI.
KOŚCI ODPADY ZMIESZANE
KREDKI ODPADY ZMIESZANE
KUBKI JEDNORAZOWE PAPIEROWE ODPADY ZMIESZANE
LAKIER DO PAZNOKCI, ZMYWACZ ODPADY ZMIESZANE OPAKOWANIA PO NICH (SZKLANE,PLASTIKOWE) WRAZ Z PĘDZELKAMI TRAFIĆ POWINNY DO ODPADÓW ZMIESZANYCH.
LAMIPONY CHIŃSKIE ODPADY ZMIESZANE CHOĆ WYGLĄDAJĄ EFEKTOWNIE, SĄ MAŁO EKOLOGICZNĄ ATRAKCJĄ. POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
LINIJKA, EKIERKA ODPADY ZMIESZANE
ŁAŃCUCHY CHOINKOWE ODPADY ZMIESZANE
MAKIJAŻ ODPADY ZMIESZANE OPAKOWANIA PO TUSZU DO RZĘS, PODKŁADZIE I PRODUKTACH DO MAKIJAŻU POWINNY TRAFIĆ DO ODPADÓW ZMIESZANYCH. ORAZ WSZELKIEGO RODZAJU AKCESORIA TYPU: PĘDZLE, GĄBECZKI,SZCZOTECZKI DO RZĘS.
MAGNESY NA LODÓWKĘ ODPADY ZMIESZANE SPRAWIAJĄ DUŻO PROBLEMÓW W SORTOWNIACH ODPADÓW, PO PRZYKLEJAJĄ SIĘ DO BURT, TAŚM, SITEK.
MASZYNKA DO GOLENIA JEDNORAZOWA ODPADY ZMIESZANE
MATY DO JOGI ODPADY ZMIESZANE DOBRZE JEST TEN PRZEDMIOT ZROLOWAĆ, PRZED WYRZUCENIEM.
MOKRE HUSTECZKI ODPADY ZMIESZANE
FRĘDZLE OD MOPA ORAZ KOŃCÓWKA MIOTŁY ODPADY ZMIESZANE
NIEDOPAŁKI ODPADY ZMIESZANE NIEDOPAŁKI PO PAPIEROSACH I CYGARETKACH ORAZ POPIÓŁ POWINNY SIĘ ZNALEŹĆ W POJEMNIKU CZARNYM.
ODCHODY ZWIERZĄT ODPADY ZMIESZANE
OKULARY ODPADY ZMIESZANE POŁAMANE OPRAWKI OKULARÓW I PORYSOWANE SZKŁA OKULARÓW JAKO ODPADY POWINNY TRAFIĆ DO ZMIESZANYCH ODPADÓW.
PAŁECZKI DREWNIANE ODPADY ZMIESZANE
PAPIER DO PIECZENIA ODPADY ZMIESZANE
PAPIER ŚNIADANIOWY ODPADY ZMIESZANE
PAPIER WOSKOWANY ODPADY ZMIESZANE
PAPIER MOKRY ODPADY ZMIESZANE
PAPIER (SREBERKO PO MAŚLE) ODPADY ZMIESZANE
PAPIERKI PO CUKIERKACH ODPADY ZMIESZANE
PARAGONY ODPADY ZMIESZANE DRUKOWANE SĄ NA PAPIEŻE INNYM NIŻ TEN PODDAWANY RECYKLINGOWI, MOGĄ TEŻ ZAFARBOWAĆ INNE MATERIAŁY. WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE, NIC SIĘ JEDNAK NIE STANIE, JEŚLI WRZUCIMY JE DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO.
PATYCZKI DO USZU ODPADY ZMIESZANE
PAZNOKCIE ODPADY ZMIESZANE NIE WYRZUCAJMY ICH ANI DO TOALETY, ANI RAZEM Z BIOODPADAMI. POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
PĘDZLE MALARSKIE ODPADY ZMIESZANE NIEZALEŻNIE OD MATERIAŁU, Z JAKIEGO SĄ WYKONANE(DREWNO,PLASTIK,WŁOSIE), POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
PIELUCHY ODPADY ZMIESZANE
PIŁKI DO SIATKÓWKI I KOSZYKÓWKI ODPADY ZMIESZANE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE. WCZEŚNIEJ POSTARAJMY SIĘ WYPUŚCIĆ Z NICH CAŁKOWICIE POWIETRZE.
PIÓRA PTASIE ODPADY ZMIESZANE
PLASTRY ODPADY ZMIESZANE
PLUSZOWE ZABAWKI ODPADY ZMIESZANE
PŁYTY WINYLOWE ODPADY ZMIESZANE JEŚLI SĄ POŁAMANE, ZOSTANĄ POTRAKTOWANE JAKO ODPAD KOMUNALNY, A WIĘC POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
PODKŁADKA POD MYSZKĘ ODPADY ZMIESZANE
PODPASKI ODPADY ZMIESZANE
POPCORN ODPADY ZMIESZANE
RECEPTURKI ODPADY ZMIESZANE Z RACJI ROZMIARÓW WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO.
PRZETERMINOWANE JEDZENIE ODPADY ZMIESZANE WRZUCAĆ ZEPSUTE MIĘSO, RYBY, SKORUPY PO OWOCACH MORZA, RESZTKI MORSKICH ŻYJĄTEK, KOŚCI I OŚCI ORAZ TŁUSZCZ, A TAKŻE SŁODYCZE I CZEKOLADY. TEGO TYPU ODPADY(W TYM NP. SAŁATKI Z MIĘSEM ALBO ŚLEDZIAMI I MAJONEZEM, STARA KANAPKA Z MIĘSEM ALBO MASŁEM CZY CIASTO)POWINNY RÓWNIEŻ TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
RĘCZNIKI PAPIEROWE ODPADY ZMIESZANE
RĘKAWICZKI GUMOWE ODPADY ZMIESZANE
RĘKAWICZKI SKÓRZANE ODPADY ZMIESZANE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE. NIEZALEŻNIE OD MATERIAŁU, Z JAKIEGO WYKONANE SĄ RĘKAWICZKI, TRAKTUJEMY JE JAK STARE UBRANIA.
SERY ODPADY ZMIESZANE ZARÓWNO SERY ŻÓŁTE, PLEŚNIOWE, JAK I BIAŁE SĄ ODPADEM ODZWIERZĘCYM, DLATEGO POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
SIERŚĆ ODPADY ZMIESZANE POZOSTAŁOŚCI PO CZESANIU NASZYCH ZWIERZAKÓW POWINNY TRAFIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA.
SKORUPKI, MUSZLE,PANCERZYKI I RESZTKI PO OWOCACH MORZA ODPADY ZMIESZANE JAKN WSZYSTKIE ODPADY ODZWIERZĘCE POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
SŁOMKI PAPIEROWE ODPADY ZMIESZANE
SMYCZE REKLAMOWE, NA IDENTYFIKATORY ODPADY ZMIESZANE
SREBERKO PO CZEKOLADZIE ODPADY ZMIESZANE
SUWAKI, ZAMKI ODZIEŻOWE ODPADY ZMIESZANE
SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW ODPADY ZMIESZANE
SZCZOTKA TOALETOWA ODPADY ZMIESZANE
SZKLANKI ODPADY ZMIESZANE NIE SĄ SZKŁEM PODDAWANYM RECYKLINGOWI.
SZNURÓWKI ODPADY ZMIESZANE
SZTUĆCE Z DREWNA ALBO POLILAKTYDU ODPADY ZMIESZANE
ŚPIWÓR ODPADY ZMIESZANE
ŚWIECZKI ODPADY ZMIESZANE WSZYSTKIE ONE(ZARÓWNO W SZKLANEJ, JAK I METALOWEJ OBUDOWIE) POWINNY TRAFIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA.
TABLICA KORKOWA ODPADY ZMIESZANE
TACKI GRILLOWE ODPADY ZMIESZANE
TAŚMA KLEJĄCA ODPADY ZMIESZANE
TEALIGHTY ODPADY ZMIESZANE PODOBNIE JAK WSZYSTKIE ŚWIECZKI WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO.
TERRARIA ODPADY ZMIESZANE NIE SĄ WYKONANE ZE SZKŁA, KTÓRE MOŻNA PODDAĆ RECYKLINGOWI.
TOREBKI PAPIEROWO-FOLIOWE NA PIECZYWO ODPADY ZMIESZANE
TROCINY Z KLATEK ODPADY ZMIESZANE
WAZON CERAMICZNY ODPADY ZMIESZANE
WAZON SZKLANY ODPADY ZMIESZANE WYRZUCAMY DO ODPADÓW ZMIESZANYCH, NIE JEST TO RODZAJ SZKŁA, KTÓRE PODLEGA RECYKLINGOWI.
WEDLINY I MIĘSO ODPADY ZMIESZANE NIE WYRZUCAJMY ICH RAZEM Z ODPADAMI TYPU BIO. STARE, ZEPSUTE WĘDLINY I MIĘSO POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
WĘGIEL Z GRILLA ODPADY ZMIESZANE
WŁOSY ODPADY ZMIESZANE
WORKI OD ODKURZACZA ODPADY ZMIESZANE
WOREK PO WĘGLU DRZEWNYM DO GRILLA ODPADY ZMIESZANE
WORECZEK PO UGOTOWANEJ KASZY ALBO RYŻU ODPADY ZMIESZANE NALEŻY WRZUCIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE.
WSTĄŻKI ODPADY ZMIESZANE
WYKAŁACZKI ODPADY ZMIESZANE
ZAWIESZKA DO TOALETY ODPADY ZMIESZANE
ZDJĘCIA ODPADY ZMIESZANE
ZDJĘCIA RENTGENOWSKIE ODPADY ZMIESZANE
ZIEMIA Z OGRÓDKA I DONICZEK ODPADY ZMIESZANE
ZNICZE ODPADY ZMIESZANE
ŻARÓWKI TRADYCYJNE ODPADY ZMIESZANE
ŻWIREK DLA KOTÓW ODPADY ZMIESZANE
FIGURKI GIPSOWE, PORCELANOWE I GLINIANE ODPADY ZMIESZANE , INNE JEŚLI SĄ NIEWIELKICH ROZMIARÓW, NIEZALEŻNIE OD MATERIAŁU, Z JAKIEGO SĄ WYKONANE, POWINNY TRAFIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA. JEŚLI NATOMIAST SĄ WIĘKSZE, TO NALEŻY JE POTRAKTOWAĆ JAKO ODPADY WIELOGABARYTOWE.
DREWNO ODPADY ZMIESZANE, BIO NIEZALEŻNIE, CO DOKŁADNIE JEST DREWNIANYM ODPADEM, WYRZUCAMY GO DO POJEMNIKA CZARNEGO. W NIEKTÓRYCH GMINACH JEDNAK ODPADY DREWNIOANE(NIELAKIEROWANE) MOŻNA WRZUCIĆ DO POJEMNIKA BRĄZOWEGO NA BIOODPADY.
JAJKO ODPADY ZMIESZANE, BIO UGOTOWANE JAJKO ALBO ZEPSUTE SUROWE ORAZ RESZTKI JAJECZNICY WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO. SKORUPKĘ DO POJEMNIKA NA BIOODPADY, ALE JUŻ JAJKO ZE SKORUPKĄ DO ZMIESZANYCH.
OŚCI I KAWAŁKI RYB ODPADY ZMIESZANE, BIO JAK WSZYSTKIE ODPADY ODZWIERZĘCE POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE. NIE WYRZUCAJMY ICH DO BIOODPADÓW.
BIELIZNA ODPADY ZMIESZANE, INNE JEŚLI JEST USZKODZONA WRZUCAMY DO POJEMNIKA NA ODPADY ZMIESZANE. JEŚLI SĄ W DOBRYM STANIE WRZUCAMY DO SPECJALNYCH KONTENERÓ NA ODZIEŻ.
BUTY ODPADY ZMIESZANE, INNE WRZUCAMY JE DO POJEMNIKA NA ODPADY ZMIESZANE. JEŻELI JEDNAK SĄ W DOBRYM STANIE WRZUCAMY DO SPECJALNEGO KONTENERA NA ODZIEŻ.
FIRANKI ODPADY ZMIESZANE, INNE JEŚLI SĄ ZNISZCZONE WYRZUCAMY JE DO CZARNEGO POJEMNIKA NA ODPADY ZMIESZANE. JEŻELI JEDNAK POZBYWAMY SIĘ FIRANEK W DOBRYM STANIE NALEŻY JE ODDAĆ DO ODPOWIEDNIEJ INSTYTUCJI, LUB WRZUCIĆ DO SPECJALNEGO POJEMNIKA NA ODZIEŻ.
LUSTRO ODPADY ZMIESZANE, INNE MALE LUSTERKA DO MAKIJAŻU, POWINNY TRAFIĆ DO ODPADÓW ZMIESZANYCH. DUŻE LUSTRA Z RAMĄ DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
KIJE OD MOPÓW, MIOTEŁ DREWNIANE ODPADY ZMIESZANE, INNE JEŻELI SĄ DUŻE, MOŻNA GO ODWIEŚĆ DO SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
ODZIEŻ ODPADY ZMIESZANE, INNE JEŚLI JEST ZUŻYTA, DZIURAWA, POPLAMIONA, WYRZUCAMY JĄ DO CZARNEGO POJEMNIKA NA ODPADY ZMIESZANE. JEŚLI JEDNAK JEST W DOBRYM STANIE WRZUCAMY JĄ DO ODPOWIEDNICH POJEMNIKÓW NA ODZIEŻ UŻYWANĄ.
PARASOL ODPADY ZMIESZANE, INNE W ZALEŻNOŚCI OD ROZMIARU POWINIEN TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE(MAŁA PARASOLKA) ALBO DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH(DUŻE PARASOLE PLAŻOWE ALBO PARASOLE Z OGRÓDKÓW KAWIARNIANYCH).
PASKI SKÓRZANE ODPADY ZMIESZANE, INNE JEŻELI SĄ ZNISZCZONE, WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY MIESZANE. JEŻELI SĄ W DOBRYM STANIE WRZUCAMY JE DO POJEMNIKA NA ODZIEŻ UŻYWANĄ.
PASKI MATERIAŁOWE ODPADY ZMIESZANE, INNE JEŻELI SĄ ZNISZCZONE, WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY MIESZANE. JEŻELI SĄ W DOBRYM STANIE WRZUCAMY JE DO POJEMNIKA NA ODZIEŻ UŻYWANĄ.
POŚCIEL, PODUSZKI, KOCE ODPADY ZMIESZANE, INNE ZNISZCZONE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA NA ODPADY ZMIESZANE. JEŚL SĄ W DOBRYM STANIE MOŻEMY JE WRZUCIĆ DO KONTENERA NA UBRANIA.
STROJE KĄPIELOWE ODPADY ZMIESZANE, INNE JEŚLI SĄ USZKODZONE, WYRZUCAMY DO CZARNEGO POJEMNIKA, NATOMIAST JEŻELI SĄ ZADBANE LUB W DOBRYM STANIE WRZUCAMY DO POJEMNIKA NA ODZIEŻ UŻYWANĄ.
SZYBY ODPADY ZMIESZANE, INNE NIE SĄ SZKŁEM PODDAWANYM RECYKLINGOWI. JEŚLI SĄ W KAWAŁKACH, WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO. JEŚLI SĄ WIĘKSZE, TRAKTUJEMY JE JAK ODPADY WIELOGABARYTOWE I WYRZUCAMY W PUNKTACH SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH.
ZASŁONY ODPADY ZMIESZANE, INNE JEŚLI SĄ ZNISZCZONE, WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO. JEŚLI JEDNAK POZBYWAMY SIĘ ZASŁON W STANIE DOBRYM, NALEŻY PRZEKAZAĆ JE DO RÓŻNEGO RODZAJU ZBIÓREK ODZIEŻY.
FOLIA MALARSKA ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE JEŚLI JEST ZABRUDZONA FARBĄ, WYRZUCAMY JĄ DO POJEMNIKA CZARNEGO. JEŚLI UDAŁO NAM SIĘ JEJ NIE POBRUDZIĆ, POWINNA TRAFIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
KAPSUŁKI Z EKSPRESU DO KAWY ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE JEŚLI W ŚRODKU JEST RESZTKA KAWY, WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO. JEŚLI SĄ PUSTE, DO ŻÓŁTEGO POJEMNIKA.
KORKI OD WINA I SZAMPANA ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE NATURALNY KOREK POWINIEN TRAFIĆ DO ODPADÓW ZMIESZANYCH, CZYLI DO POJEMNIKA CZARNEGO. KOREK PLASTIKOWY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
KOŚCI DO GRY ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE JEŚLI SĄ WYKONANE Z PLASTIKU, WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO. JEŚLI SĄ DREWNIANE, POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
OŁÓWKI ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE DREWNIANE POWINNY TRAFIĆ DO ODPADÓW ZMIESZANYCH. TRAFIĄ POTEM DO SPALARNI ODPADÓW. PLASTIKOWE NALEŻY POTRAKTOWAĆ JAK DŁUGOPISY- WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
PATYCZKI PO LODACH ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE DREWNIANE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE, A PLASTIKOWE DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE.
PRZYPRAWY ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE SAME RESZTKI PRZYPRAW POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO. Z KOLEI SASZETKI, W KTÓRYCH JE PRZECHOWYWALIŚMY, DOKŁADNIE OPRÓŻNIAMY I WRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
SOCZEWKI KONTAKTOWE ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE POWINNY TRAFIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA. PLASTIKOWE OPAKOWANIE NA SOCZEWKI POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
SZCZOTKA DO WŁOSÓW ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WYKONANE Z KILKU MATERIAŁÓW POWINNY TRAFIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA. GRZEBIENIE I SZCZOTKI W CAŁOŚCI WYKONANE Z PLASTIKU POWINNIŚMY WRZUCAĆ DO ŻÓŁTEGO POJEMNIKA.
TAMPONY ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE WYRZUCAMY DO POJEMNIKA CZARNEGO. PLASTIKOWE OSŁONKI WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
KOŁONOTATNIK ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, PAPIER NALEŻY ODERWAĆ OKŁADKĘ I WYRZUCIĆ JĄ DO ODPADÓW ZMIESZANYCH, METALOWY ELEMENT WYRZUCIĆ DO SUROWCÓW WTÓRNYCH, A KARTKI WRZUCIĆ DO MAKULATURY.
SEGREGATORY ODPADY ZMIESZANE, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, PAPIER POWINNY TRAFIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA NA ODPADY ZMIESZANE. WCZEŚNIEJ OPRÓŻNIAMY JE Z FOLIOWYCH KOSZULEK I KARTEK, KTÓRE WYRZUCAMY ODDZIELNIE DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO I NIEBIESKIEGO.
TORBY PO PREZENTACH ODPADY ZMIESZANE, PAPIER NALEŻY Z NICH NAJPIERW USUNĄĆ SZNUREK LUB WSTĄŻKĘ OZDOBNĄ, WYRZUCIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA. A NASTĘPNIE SAMĄ TROBĘ WRZUCIĆ DO NIEBIESKIEGO POJEMNIKA.
ZESZYTY ODPADY ZMIESZANE, PAPIER POWINNY ZOSTAĆ ROZDZIELONE-NALEŻY WIĘC ODERWAĆ OKŁADKĘ, KTÓREJ MIEJSCE JEST W POJEMNIKU CZARNYM. Z KOLEI SAME KARTKI POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO.
KSIĄŻKI ODPADY ZMIESZANE,PAPIER POWINNY ZOSTAĆ ROZDZIELONE. NALEŻY WIĘC ODERWAĆ OKŁADKĘ, KTÓREJ MIEJSCE JEST W POJEMNIKU CZARNYM. Z KOLEI SAME KARTKI POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO.
BILETY KARTONIKOWE PAPIER WYRZUCAMY DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO NA PAPIER I MAKULATURĘ
CZASOPISMA KOLOROWE, KATALOGI PAPIER NIEZALEŻNIE OD TEGO, NA JAKIM PAPIERZE CZASOPISMO ZOSTAŁO WYDRUKOWANE, WYRZUCAMY DO NIEBIESKIEGO POJEMNIKA NA PAPIER
GAZETY PAPIER
KARTON PO PRZESYŁCE Z NAKLEJONĄ TAŚMĄ PAPIER
PAPIER Z NISZCZARKI PAPIER
ROLKA PO PAPIERZE TOALETOWYM PAPIER
TORBY PAPIEROWE PO PRODUKTACH SYPKICH PAPIER DOKŁADNIE OPRÓŻNIONE TORBY PO CUKRZE, MĄCE, KASZY, ITP.
ULOTKI PAPIER
KOPERTY PAPIER, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE PAPIEROWE POWINNIŚMY WRZUCIĆ DO NIEBIESKIEGO POJEMNIKA. FOLIOWO-PAPIEROWE NAJLEPIEJ PODZIELIĆ NA OSOBNE CZEŚCI. FOLIA POWINNA TRAFIĆ DO SUROWCÓW WTÓRNYCH, A PAPIER DO NIEBIEISKIEGO.
CHEMIA DOMOWA PAPIER, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, ODPADY ZMIESZANE OPAKOWANIA TEKTUROWE NP. PO PROSZKU DO PRANIA, WRZUCAMY DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO. OPAKOWANIA PLASTIKOWE PO PŁYNACH OPRÓŻNIAMY ZAKRĘCAMY I WYRZUCAMY DO ŻÓŁTEGO POJEMNIKA. W PRZYPADKU ŚRODKÓW W SPRAYU NP. PŁYNÓW DO MYCIA OKIEN, ODKRĘCAMY KOŃCÓWKĘ I WRAZ Z BUTELKĄ WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO. JEŻELI ETYKIETY SĄ Z PLASTIKU TRZEBA WYRZUCIĆ DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO, A JEŻELI JEST Z PAPIERU, POWINNA TRAFIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE.
WYTŁOCZKI/ WYTŁACZANKI PO JAJKACH PAPIER, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE,ODPADY ZMIESZANE W ZALEZNOŚCI OD MASTERIAŁU, Z JAKIEGO SĄ WYKONANE, WYRZUCAMY JE ALBO DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO, ALBO DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO(STYROPIANOWE I PLASTIKOWE). Z TYCH OSTATNICH WARTO ODERWAĆ Z NICH NAKLEJKĘ I WYRZUCIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO.
PREZERWATYWY PAPIER, ODPADY MIESZANE WYRZUCAMY (WRAZ Z SASZETKĄ) DO POJEMNIKA CZARNEGO NA ODPADY ZMIESZANE. TEKTUROWE OPAKOWANIE ZBIORCZE NALEŻY WYRZUCIĆ DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO.
ZAPAŁKI PAPIER, ODPADY MIESZANE SAME ZAPAŁKI POWINNY TRAFIĆ DO CZARNEGO POJEMNIKA, OPRÓŻNIONE PUDEŁKO POWINNO TRAFIĆ DO NIEBIESKIEGO POJEMNIKA.
KARTY DO GRY PAPIER, ODPADY ZMIESZANE JEŚLI NIE SĄ NICZYM POWLEKANE, POWINNY TRAFIĆ DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO. JEŚLI ZOSTAŁY ZROBIONE Z KILKU MATERIAŁÓW, TO WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO.
PLANSZÓWKI(GRY PLANSZOWE) PAPIER,ODPADY ZMIESZANE,METALE I TWORZYWA SZTUCZNE OPAKOWANIA I PLANSZE WYKONANE Z TEKTURY POWINNIŚMY WYRZUCIĆ DO POJEMNIKA NIEBIESKIEGO. JEŚLI SĄ WYKONANE Z KILKU MATERIAŁÓW, WYRZUCAMY JE DO POJEMNIKA CZARNEGO. PIONKI PLASTIKOWE, METALOWE ORAZ KOSTKĘ DO GRY WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
BUTELKI Z DOZOWNIKIEM SZKŁO NIE ODRYWAMY ICH NA SIŁĘ. BUTELKĘ W CAŁOŚCI WRZUCAMY DO ZIELONEGO POJEMNIKA NA SZKŁO.
BUTELKI PO OLEJKACH ZAPACHOWYCH I DO CIAST SZKŁO, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE OPRÓŻNIONE WRZUCAMY DO ZIELONEGO POJEMNIKA NA SZKŁO. NAKRĘTKI PLASTIKOWE WYRZUCAMY ODDZIELNIE DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE.
BUTELKI SZKLANE SZKŁO, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE NALEŻY OPRÓŻNIĆ I WYRZUCIĆ DO ZIELONEGO POJEMNIKA NA SZKŁO. NAKRĘTKI WYRZUCAMY ODDZIELNIE DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO NA SUROWCE WTÓRNE (METAL,PLASTIK)
DEZODORANT W KULCE SZKŁO, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE JEŚLI JEST W OPAKOWANIU SZKLANYM, DEZODORANT WYRZUCAMY DO ZIELONEGO POJEMNIKA SZKŁO. NAKRĘTKĘ, JEŚLI JEST PLASTIKOWA, WRZUCAMY DO ŻÓŁTEGO POJEMNIKA NA SUROWCE WTÓRNE.
FLAKONIK PO PERFUMACH SZKŁO, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE RAZEM Z DYFYZOREM WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ZIELONEGO NA SZKŁO. NAKRĘTKE JEŚLI JEST METALOWA LUB PLASTIKOWA, WYRZUCAMY DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.
SŁOIKI SZKŁO, METALE I TWORZYWA SZTUCZNE NALEŻY OPRÓŻNIĆ I WYRZUCIĆ DO ZIELONEGO POJEMNIKA NA SZKŁO. ETYKIETĘ MOŻEMY ZERWAĆ I WRZUCIĆ DO POJEMNIKA CZARNEGO. ZAKRĘTKĘ SŁOIKA WRZUCAMY ODDZIELNIE DO POJEMNIKA ŻÓŁTEGO.